Fizyka. Zbiór zadań dla gimnazjum

Wskazówka: Przykładowe zadania ze zbioru wraz z modelowymi odpowiedziami znajdziesz tutaj.

Informacje ogólne o pozycji: Fizyka. Zbiór zadań dla gimnazjum:

 • Tytuł: Fizyka. Zbiór zadań dla gimnazjum.
 • Autor: Leszek Bober
 • ISBN-13: 978-83-7828-013-2
 • ISBN-10: 8378280136
 • EAN: 9788378280132
 • Liczba stron: 224
 • Rozdziałów: 26
 • Rok wydania: 2012
 • Wydanie: III (rozszerzone)
 • Wymiary: 16,5 x 23,5
 • Wydawnictwo: Żak
 • Kategorie: Edukacja, Fizyka, Zbiory zadań, Fizyka w gimnazjum, Zbiór zadań dla gimnazjum, Zadania z fizyki dla gimnazjum, Zbiór zadań z fizyki, testy z fizyki dla gimnazjum, sprawdziany z fizyki dla gimnazjum, zadania z fizyki i odpowiedzi

Opis zbioru zadań z fizyki:

Zbiór zadań z fizyki dla uczniów gimnazjum to pozycja, z której można korzystać w szkole, pod kierunkiem nauczyciela, jak i również samodzielnie, w domu, w celu dobrego przygotowania się do egzaminu gimnazjalnego lub do udziału w konkursach i turniejach z fizyki.W zbiorze znajdują się zadania problemowe, obliczeniowe oraz doświadczalne. Zbiór składa się z dwóch części:  w pierwszej znajdziemy 834 zadania otwarte, a w drugiej 195 zadań zamkniętych. Zadania są uporządkowane według wzrastającego poziomu umiejętności. Część zadań warto rozwiązać na lekcji, a podobne pozostawić uczniom do ćwiczenia w domu. Uczeń, rozpoczynając naukę fizyki, powinien swoje pierwsze próby samodzielnego rozwiązywania zadań rozpocząć od takich, które są podobne do zadań rozwiązanych w szkole, na lekcji fizyki.

Dane zawarte w zadaniach nie absorbują uwagi ucznia wykonywaniem skomplikowanych obliczeń. Poprawne rozwiązanie zadania wymaga często zamiany jednostek pochodnych na jednostki podstawowe układu SI. Pod koniec działu znajdują się zadania złożone, wymagające od ucznia umiejętności łączenia wiedzy z różnych działów fizyki oraz dobrego posługiwania się aparatem matematycznym na poziomie gimnazjalnym. Zadania o podwyższonym stopniu trudności zostały opatrzone gwiazdkami. Pewna część zadań zawiera kilka poleceń. Część tych zadań została sformułowana tak, aby ułatwić uczniowi rozwiązanie skomplikowanego zadania poprzez wskazanie właściwej drogi rozumowania. Do wszystkich zadań rachunkowych i testowych są podane odpowiedzi, do wielu zadań problemowych jest podana krótka odpowiedź. Sprawdzeniem zdobytej wiedzy z danego działu mogą być zadania zamknięte.

Wydanie rozszerzone zbioru zadań z fizyki dla gimnazjum

Zbiór składa się w dużej mierze z zadań zawartych w poprzednim wydaniu. Nowe zadania powstawały w trakcie przygotowywania sprawdzianów, pracy z uczniami w celu przygotowania ich do konkursów fizycznych oraz w wyniku dyskusji z nauczycielami nad poprzednim wydaniem. Decydujący wpływ na kształt nowego wydania miała utworzona nowa podstawa programowa.

Fizyka zbiór zadań dla gimnazjum, zadania do gimnazjum

Szukasz dobrego zbioru zadań z fizyki? Przed zakupem przeczytaj opinie o moim zbiorze dla gimnazjum.

Zasoby dotyczące zbioru zadań z fizyki:

Ocena tej książki:

[kkstarratings]